360° Geri Bildirim Nedir? Şirketiniz için Artıları ve Eksileri

İnsan kaynakları ekibiniz, kuruluşunuzdaki çoğu performans ve gelişim sürecinin arkasındaki itici güç gibi görünse de bu sorumluluk tüm kuruluşa yayılmalıdır. Sürekli geri bildirim kültürü oluşturduğunuzda, işletmenizdeki her birey, çalışanların performansında ve büyümesinde önemli bir rol oynar. 

Devamını Oku

Çalışan Devir Hızını Azaltmak için 10 Strateji

Çalışan değişimi neredeyse her sektörde giderek daha önemli bir sorun haline geliyor. Son on yılda insanlar daha sık iş değiştiriyor ve işverenleriyle daha kısa süre kalıyor. 

Personel değişimi kaçınılmaz olsa da iş gücünüzü (özellikle yüksek performans gösterenleri) elinizde tutmak için elinizden geleni yapmamak; daha yüksek katılım, performans ve üretkenlik gibi diğer kritik hedeflerinize ulaşmanızı zorlaştıracaktır. Bu sonuçlar ayrılmaz bir şekilde birbiriyle bağlantılıdır ve elde tutma misyonunu işletmeniz için kritik hale getirir.

Devamını Oku

Sizden Daha Tecrübeli Çalışanları Nasıl Yönetirsiniz?

Yeni bir şirkete liderlik rolüyle katılmak veya ilk kez yöneticiliğe terfi etmek heyecan ve kaygıyı beraberinde getirir. İnsan yönetiminin zorluklarına hazırlıklı olup olmadığınızı ve doğrudan size bağlı olan kişilerle nasıl güçlü ilişkiler geliştirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bunun da ötesinde, ister uzmanlık derinliği ister işteki çalışma yılı olsun, sizden daha fazla deneyime sahip kişileri yönetiyor olabilirsiniz.

Devamını Oku

Çalışan Bağlılığı Anketinde Sormanız Gereken 30 Soru

Bir anketi planlarken, ne soracağınız ve nasıl soracağınız, katılımcı ve yüksek performanslı bir kültür oluşturmadaki başarınız açısından kritik öneme sahiptir.

Doğru soruları sormak ve yüksek kaliteli bir çalışan bağlılığı anketi tasarlamak hem ekibiniz hem de işletmeniz için somut sonuçlara yol açacak hedefli değişiklikler yapmak için doğru görüşlere sahip olduğunuz anlamına gelir.

Ekibinizin en iyi performansı göstermesini desteklemenizi sağlayacak bir çalışan bağlılığı anketi oluşturmak için ne sormanız ve nasıl sormanız gerektiği burada açıklanmıştır.

Devamını Oku

İş Hayatında Tükenmişlik ile Baş Etmenin Yolları

Herkes iş yerinde ara sıra zorlu dönemlerden geçer. Belki yeni bir ebeveyn farklı bir uyku programına alışmaya çalışıyordur ya da bir çalışan ofis dışında yoğun bir kişisel meseleyle uğraşıyordur. Ancak tükenmişlik, beklenmedik bir olaydan daha derindir ve düşündüğünüzden daha yaygın olabilir.

Maalesef küresel salgın, ekonomik belirsizlik ve işyerindeki diğer stres etkenleri de tükenmişliği daha da yaygın hale getiriyor. Pek çok çalışandan "daha azıyla daha fazlasını yapmasının" istendiği bir zamanda, işletmelerin, çalışanların refahına dikkat etmesi ve öncelik vermesi gerekiyor .

Devamını Oku

Bire Bir Görüşmelerinize Rehberlik Edecek 50 Soru

Yönetici çalışan ilişkisi yapılan her şeyin merkezinde yer alır ve her ilişkide olduğu gibi iletişim çok önemlidir.

Düzenli bire bir toplantılar; yöneticilere ve doğrudan astlara geri bildirim paylaşma, zorlukları ele alma ve KPI’ları takip etme şansı verir. Ancak bunlar sadece iş konuşmaları için değil, aynı zamanda kariyer hedeflerine değinmek, refah durumunu kontrol etmek ve daha iyi çalışma ilişkileri için güven oluşturmak için de mükemmel bir fırsattır.

Devamını Oku

Uzaktan Çalışan Katılımı Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

İnsanları fiziksel olarak bir arada olmadıklarında işe odaklı tutmak zor gelebilir. Uzaktan çalışmanın yükselişi, geleneksel dinamiklere meydan okudu ve çalışanların beklentilerini değiştirdi.

İşverenler ise uzaktan çalışmanın avantajlarının farkına varıyor. Ancak etkili bir şekilde liderlik etmek için, sanal ekipleri yönetmenin birkaç kritik zorluğunun, sorunlar artmadan ve iş performansı olumsuz etkilenmeden önce ele alınması gerekiyor.

Devamını Oku

Her Yöneticinin İhtiyaç Duyduğu 7 İnsan Yönetimi Becerisi

Yönetici-çalışan ilişkisi kuruluşunuzdaki en önemli ilişkidir. Yöneticiler ve çalışanlar güçlü ilişkiler, çalışanları rollerinde büyümeye ve gelişmeye teşvik eder. Çalışanları yeni zorluklarla başa çıkma konusunda destekler ve çalışanların motivasyon seviyelerini yükseltir.

Doğru insan yönetimi becerilerini geliştirmek, pratik ve deneyimin birleşimidir. Temel becerileri doğru bir şekilde edinirseniz temelinde güven, işbirliği ve empati olan yüksek performanslı bir ekibin yolu açılır.

Devamını Oku

360 Derece Performans Değerlendirmelerinde Sorulması Gereken 15 Soru

360 derece değerlendirmeler; yalnızca yönetici geri bildirimlerini içeren geleneksel performans incelemelerinin aksine, tüm kaynaklardan gelen geri bildirimleri içerir. Ancak 360 değerlendirmelerde faydalı geri bildirimler toplamak ve çalışanlarınız için eyleme dönüştürülebilir bilgiler elde etmek için doğru soruları sormalısınız.

Devamını Oku

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET