Performans Değerlendirme Süreçlerini Kısaltmak Mümkün

Performans Değerlendirme Süreçlerini Kısaltmak Mümkün

Tek kaynaklı performans değerlendirme süreçlerinde çalışanı sadece yöneticisi değerlendirirken, 360 derece performans değerlendirme süreçlerinde çalışanın yöneticileri, astları, kendisi, çalışma arkadaşları değerlendirme yapmaktadır, bu yüzden değerlendirme süreçleri oldukça uzundur. Pusula360 ile bu süreçleri %75 kısaltmak mümkün.

 

Klasik yöntemlerle değerlendirme süreçleri;

Yöneticiler ve çalışanlar için yetkinlik sorularından oluşan formlar hazırlanır. Word veya Excel kullanılarak hazırlanan sorular yüksek dikkat gerektirerek hazırlanması gerekir. Soru yanlışlığı, imla hatası, sıra yanlışlığı gibi birçok hususun dikkatlice kontrol edilmesi gerekir.

Kimin, kimi değerlendireceği bir listeye kaydedilir, formlar bu liste aracılığıyla çalışanlara ulaştırılır. Bölge dışında çalışanlara kargo veya mail ile gönderim yapılır. Değerlendirmeleri tamamlanan formlar tekrardan geri toplanır, henüz tamamlamamış olan çalışanlara hatırlatma mailleri veya telefonlar ile bilgilendirme sağlanır.

Kağıt üzerinde yapılan değerlendirmeler, çalışanın soruyu cevaplamaması, yanlış cevaplaması gibi sorunlara yol açacağından geçersiz değerlendirmeler için tekrar formlar hazırlanır ve aynı süreçler doğru oluncaya kadar tekrarlanır.

Değerlendirme formları tek, tek incelenir her çalışan için değerlendirme raporu hazırlanmaya başlanır. Bu süreçte büyük dikkat ve kontrol gerektirir, yapılan bir yanlışlık çalışanın raporunda önemli puan değişimlerine sebep olacaktır.

 

Pusula360 ile değerlendirme süreçleri;

Hazır yetkinlik soru ve formlarını ekleyebilir veya kendi yetkinlik sorularınızı ekleyebilirsiniz. Danışmanlık gerektiren bu işlem için herhangi bir maliyet ödemenize gerek kalmaz.

Çalışanlar, değerlendiriciler Excel yardımıyla sisteme aktarılabilir.

Çalışanlara otomatik olarak bilgilendirme mailleri gönderilir. Kendi kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yapabilirler.

Tamamlanan veya tamamlanmayan değerlendirme formları sistem üzerinden takip edilir.

Rapor kapağı, renkleri düzenlenebilir. Çalışan raporu sistem üzerinden indirilebilir.

Bir sonraki değerlendirme sürecinde, önceden oluşturduğunuz formları, değerlendirilen değerlendirici bilgilerini, mail şablonlarını, rapor ayarlarını kopyalanabilir.

Arşivlenen raporlar istenirse sistem üzerinde saklanır veya silinebilir.

 

Pusula360, performans değerlendirme süreçlerini kısaltan, hata payını sıfıra indiren yenilikçi bir sistemdir. Diğer özelliklerini tanımak için web sitemizde bulunan özellikler sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

  • PAYLAŞ

ÜCRETSİZ DENEYİN!

Pusula360’a şimdi üye olun, 3 hediye kredinizle kullanmaya hemen başlayın.

HEMEN ÜCRETSİZ DENEYİN