Motivasyonunuzu arttıracak 10 muhteşem film.

Motivasyonunuzu arttıracak 10 muhteşem film.

Motivasyon, yaptığınız bir işi bitirebilmek veya daha ileriye taşıyabilmek için ihtiyaç duyduğumuz en önemli etkendir. Sizler için araştırdığımız motivasyonunuzu arttıracak 10 film.

1) The Pursuit of Happyness– Umudunu Kaybetme

Chris Gardner (Will Smith) hastaneler için röntgen aleti icad etmiş ve iyide para kazanmıştır. Ancak işleri bozulur ve maddi zorluklar baş gösterir. Chris ile karısı Linda bu yüzden sık sık tartışırlar. En sonunda Linda evi terk eder. 5 yaşında ki oğlu Christopher ile yalnız kalan Chris bir yandan elinde ki röntgen aletlerini satmaya diğer yandan da Borsa şirketinde çalışan olmak için çabalar. Tüm olumsuzluklara rağmen başarılı olur… "Umudunu Kaybetme" her karanlık gecenin bir sabahı vardır…

2 ) 3 idiots – 3 Aptal

Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film.

3 ) Yes Man – Bay Evet

Carl Allen (Jim Carrey) yardım amaçlı düzenlenen bir programa gönüllü olarak katılı. Yarışmanın kuralı açık ve net Her şeye evet denilmelidir.Hayır denilirse kaybedecektir. Carl Allen ilk başta herşeye evet diyerek “Bay Evet” olsada zaman ilerledikçe evetler dayanılmaz hal almaya başlar…

4 ) Yerdeki Yıldızlar - Taare Zameen Par

Aamir khan'ın yönetip oynadığı bu film problemli bir çoçuğun ailevi ve dram dolu hikayesini anlatmaktadır.Hint film kategorisindeki bu film çok kaliteli olup aldığı puanla kalitesinden söz ettirmiştir.Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir filmdir.

5) Ölü Ozanlar Derneği – Dead Poets Society

1959 yılında geçen film, yüksek prestijli bir okula yeni gelen aykırı bir öğretmenin bir kaç öğrencinin hayata bakış açısının değiştirmesini konu alır. Genellikle kişisel gelişim panellerinde sahne, sahne izlettirilen ve daha çok, hayata yeni atılmış, atılmakta olan öğrencileri hedef alan bir filmdir.

6) Forrest Gump

Forrest Gump, zeka seviyesi diğer insanlara göre geride olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zaman geçtikçe akla bir çok başarılara imza atıyor.

7) Intouchables - Can Dostum

Geçirdiği bir kazanın ardından felç olan varlıklı aristokrat Philippe, cezaevinden ayrılmış Driss’i bakıcı göreviyle işe alır. Herkes Driss’in bu iş için doğru kişi olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. Normalde yan yana gelmesi imkansız olan bu iki zıt dünya görüşünün çarpışmasının ve bir süre sonra çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

8) Rain Man – Yağmur Adam

Charlie ithal arabalarla ilgilenen ve onların satışını yapan biridir. En kötü huyu başkalarını düşünmemesidir. Ansızın ölen babasının ölüm haberini aldığında miras için oraya gider. Fakat babası bir eski model araba harici herşeyi bir özürlüler derneğine bağışlamıştır.

9 ) The Truman Show

İnsanların gıpta ile baktığı bir adada hayatını sürdüren truman kendinden başka herşeyin sahte olduğu bu adanın hiç farkına varmamıştır. Taki birgün babasını görene dek. Çünkü babasının öldüğünü sanıyordur.

10 ) Big Fish – Büyük Balık

Babalar genelde kapalı bir kutudur. Onları açabilmek zaman ister. Film Ölümcül hastalığa yakalanan babasının gerçekte kim olduğunu araştıran William’sın hikayesini konu alıyor…

İlginizi çekebilir; Kendinizi Motive Etmenin 8 Yolu

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET