Başarılı İnsanların 9 Masrafsız Alışkanlığı

Başarılı İnsanların 9 Masrafsız Alışkanlığı

Kimi insanlar vardır, pek çoğumuz neden başarılı olduklarını merak ederler ancak cevabını bulamazlar. Halbuki bu kişilerin alışkanlıkları oldukça masrafsız ve etkili. 

 

1. Televizyon İzlemek Yerine Kitap Okurlar

Televizyon İzlemek Yerine Kitap Okurlar

Yapılan araştırmalara göre çok başarılı olan insanların yaklaşık olarak %67’si günde 1 saatten az televizyon izlemekte. Maddi imkanları kötü olan kişilerin %78’i reality şovları izlerken durumu iyi olanlarda bu oran ise %6. Bununla birlikte başarılı olan insanların %88’i günlük en az yarım saat kitap okumayı alışkanlık haline getirmekte.

İlginizi çekebilir; En Çok Sevilen 20 Kişisel Gelişim Kitabı

 

2. Kendilerini Nasıl Meşgul Tutacaklarını Biliyorlar

Kendilerini Nasıl Meşgul Tutacaklarını Biliyorlar

Başarılı olmak isteyen bir kişinin haftada ortalama 80 ila 100 saat çalışması gerekmekte. Böylece istedikleri noktalara çok daha kısa sürede gelmiş oluyorlar.

İlginizi çekebilir; Kendinizi Motive Etmenin 8 Yolu

 

3. Meditasyon Yapıyorlar

Meditasyon Yapıyorlar

Burada amaç zihinlerin boşaltılması ve sadece nefese odaklanılması. Çünkü vücut ve zihin rahatlayıp buna bir de egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek eklenince başarılı olma şansı artıyor.

 

4. Erken Kalkmaya Dikkat Ediyorlar

Erken Kalkmaya Dikkat Etmek

Başarılı olan insanların hayat hikayelerine bakıldığı zaman neredeyse hepsinin güne çok erken başladığını görmek mümkün. Böylece işlerini erken bitirerek kendilerine çok daha fazla zaman ayırabiliyorlar.

 

5. İnsan İlişkilerine Önem Veriyorlar

İnsan İlişkilerine Önem Veriyorlar

İnsanlar ile aradaki ilişkilerin iyi olmasına özen göstermek, başarılı insanların özellikleri arasında yer alıyor. Böylece diğer insanlar ile aradaki fikir alışverişi ile birlikte yaratıcılık da gelişmiş olur.

İlginizi çekebilir; Etkili Konuşmak için 9 Konuşma Tekniği

 

6. Bir Önceki Akşamdan Yapılacaklar Listesi Yapmak

Bir Önceki Akşamdan Yapılacaklar Listesi Yapmak

Bu liste ile birlikte ertesi gün neler yapılacağı önem sırasına dizilir. Böylece o günün öncelikleri belirlenir ve işler eksiksizce yerine getirilmiş olur.

 

7. Hedeflerini Gözlerinde Canlandırırlar

Çalışan hedefleri

Hedeflerin belirlenmesinden sonra bunların kağıda yazılması, başarılı insanların plan yapmaları ve zorluklara karşı kendilerini hazırlamasına yardımcı olmakta.

 

8. Birikimlerini İyi Bir Şekilde Değerlendirirler

Birikim Yapmak

Bu insanlar bütçelerini en iyi şekilde değerlendirmek adına neler yapması gerektiğini bilirler. Böylece bir yandan yeni fırsatları takip eder diğer yandan paralarını en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını aralarlar. Bu aşamada kenarda mutlaka acil durum bütçeleri ayrılmış olur.

 

9. Doğru Zamanda Hayır Demeyi Bilirler

hayır demek

Başarılı insanlar onlardan ekstra efor ya da iş beklendiği durumlarda hayır demeyi öğrenmişlerdir. Böylece bitirmeleri gereken işlere öncelik vermiş olurlar ve iş ile alakalı konsantrasyonlarını bozmazlar.

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET