Çalışanlara Gönderilebilecek 12 Takdir Mesajı

Çalışanlara Gönderilebilecek 12 Takdir Mesajı

Her şirket çalışanlarının mutlu bir grup olmasını sağlamalıdır. Çalışan motivasyonu ekip oluşturmada çok önemli bir rol oynamaktadır. Motive olmuş bir çalışan grubu imkânsızı başarabilir. Çalışanların gayretlerini göstermelerini sağlamak ancak çalışanların morali yüksek olduğunda mümkündür. 

Her yönetim, çalışanlarının işyerinde neler sunabileceğinden emin olmak için adımlar atar. Sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olan şirketlerin çalışanlarının elde tutma oranının yüksek olduğu bilinmektedir. İşyerinde büyük fark yaratan, yaptığınız küçük şeyler. Çalışanların çabaları takdir ve ödüllerle kabul edildiğinde, çalışanlar daha çok çalışmaya motive olurlar. Çalışanları, çalışma çabalarından ötürü öven düşünceli takdir mesajları ve takdir notları, sağlıklı bir çalışma ortamına, karlara ve ciroya kadar büyük katkıda bulunur.

Çalışanlar için Takdir Mesajları

Takdir mesajında ​​kullandığınız kelimeler çalışanlarınızla duygusal bir bağ kurmalıdır. Takdir notu, çalışanın hizmetlerinin şirket için ne kadar değerli olduğunu ortaya koymalıdır. Çalışanın becerileri, yetenekleri ve başarıları takdir mesajlarında kabul edilmeli ve tanınmalıdır. Amaç ve hedeflerin gerçekleştirilmesine katkılarından dolayı çalışanınıza teşekkür etmelisiniz.

 • Yaptığımız işte en iyiyiz çünkü çok iyi çalışanlarımız var. Bağlılığınız ve sıkı çalışmanız için teşekkür ederiz.
 • Yöneticiler olarak sizin gibi çalışkan çalışanlarımız olmadan her zaman eksik kalıyoruz. Her gün çalışmalarımıza verdiğiniz destek ve sıkı çalışmanız için teşekkür ederiz.
 • Yeni projemizdeki yardımınız için teşekkür ederiz. Titizlik ve sıkı çalışmanız olmasaydı, teslim tarihini kaçırabilirdik. Çok teşekkürler!
 • Her geçen yıl sıkı çalışma ve çabalarınızı içtenlikle takdir ediyoruz. Yıllarca süren özverili hizmetiniz için teşekkür ederiz!
 • Pozitifliğiniz, hedeflere ulaşılabileceğine ve onlara gerçekten inanırsak ve bunları gerçekleştirmek için çok çalışırsak başarıya ulaşılabileceğine inanmamıza yardımcı oluyor. İnancınızı koruduğunuz, moralinizi artırdığınız ve elinizden gelenin en iyisini yaptığınız için teşekkür ederiz!
 • Bu harika bir fikir, paylaştığınız için teşekkürler! Bunu ileride kesinlikle kullanacağız. 
 • Her zaman sizden beklenenin ötesine geçtiğiniz için teşekkür ederiz! İşiniz ve adanmışlığınız olağanüstü, sizi gerçekten takdir ediyoruz!
 • Sorunları tanımlama yeteneğiniz, bunları hızlı ve zamanında çözebilmemizi sağlar. Bu tür bir düşünce bizi rekabette öne taşıyor, bunun için teşekkürler!
 • Ne kadar çok çalıştığınızın farkındayız. Kelimeler yetersiz kalsa da, şirket için yaptığınız her şeyi takdir ettiğimi bilmelisiniz.
 • Son birkaç haftadır yaptığınız fazla mesaiyi takdir ediyoruz. Bunun zor olduğunu biliyoruz ve  her şey için teşekkürler.
 • Başarımızda bir ortak olarak çok değerlisiniz. Yaratıcılığınız ve şirkete olan bağlılığınız için teşekkür ederiz.
 • Ekibe katıldığınızda verimlilik seviyemiz daha da yükseldi. Gösterdiğin çaba için teşekkürler.

Bir çalışan veya bir grup çalışan işyerinde son derece iyi performans gösterdiğinde, yönetim çalışanlarını performanslarından dolayı ödüllendirmelidir. Övgü sözleri çalışanlarda en iyi performansı ortaya çıkarır. Düşünceli takdir mesajları zihinleri olumlu bir şekilde dönüştürmede çok önemli bir rol oynar. Tipik olarak bir takdir mesajı veya bir takdir notu, bir çalışanın gösterdiği olağanüstü çaba için minnettarlık sözleri içerir. 

Unutmayın, çalışanlar yönetimden takdir mesajı ve bonus teşvik aldıklarında mutlu ve motive hissederler. Çalışanlar başarıları takdir edildiğinde gurur ve aidiyet duygusu duyarlar.

İlginizi çekebilir; Etkili Bir Geri Bildirim İçin Bilmeniz Gerekenler

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET