Olumlu Düşünmek Hayatımızı Değiştirebilir Mi?

Olumlu Düşünmek Hayatımızı Değiştirebilir Mi?

Yıllardır anlatılan bir Çin hikâyesi vardır. Bir adam iki ayrı kavanoz yapar ve ikisine de pirinç koyar. Pirinçleri farklı odalara ancak aynı güneşi ve havayı alabilecekleri bir yere yerleştirir. Her gün pirinçlerin yanına uğrar ve birine sadece sıkıntılarını, dertlerini anlatır ve hakaretler eder. Diğer pirinçlerin yanında ise yaşadığı mutlulukları ve güzel şeyleri anlatarak olumlu sözler söyler. Aradan bir hafta geçmeden pirinçlerden sürekli kötü olaylar ve sözler dinleyen kısımda kararmalar meydana gelir ve küflenmeye başlar. Diğer pirinçler ise kutuda adeta ışıldamaya ve mis gibi kokmaya başlarlar. Bu kıssadan hisse çıkarmak istersek aslında olumlu olmanın, olumlu düşünmenin insanları ne duruma getireceğini açık bir şekilde görebiliriz.

 

olumlu düşünmek

Kendinizi kusursuz bir kişi olarak görmeyin. Sizin de hatalarınız olabilir. Karşınızdaki kişilerde kusursuz değildir, sizin gibi hatalar yapabilirler.

 

elde etmek

Elde ettiklerinizi görünce hep daha fazlasını isteyerek gününüzü zehir etmeyin.

 

para yerine dost

İnsanları ve kendinizi maddi şeylerle değerlendirmeyin. Giydiğiniz kıyafetler ve ya gittiğiniz ortamlar hatta edinmiş olduğunuz ilim bile sizin değerli bir insan olduğunuzu göstermez. Sizin değeriniz edindiğiniz insanlarla belli olur. Bu yüzden her insanla konuşmaya çalışın. Para yerine dost biriktirin.

 

hayatın geri kalan günü

Her gün elinizde olan nimetlere karşı şükredin. Her sabah yeninden uyanıyor olmanıza, gece kötü bir olay yaşamamış olmanıza, sabah kalkınca bir eviniz olduğuna kısacası hayatınızda rutinde olsa olan şeylere şükredin.

 

olumlu düşünmek

Önceden yaşadığınız kötü deneyimler, olumsuz düşüncelerinizi tetikleyebilir. Kendinizi olumlu düşünmeye alıştırın ve asla vazgeçmeyin. Kendinizi motive etmenin 8 Yolu

 

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET