Yetkinlik İzin ve Zorunlu Yanıt Özelliği

Yetkinlik İzin ve Zorunlu Yanıt Özelliği

Pusula360’ı her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz, sizlerin de istekleriyle oluşturduğumuz yeni 2 özelliğimizi tanıtmak istedik.

Yetkinlik İzin Özelliği

Yetkinlik formunuzu oluştururken, istediğiniz yetkinlik ve sorularınız için özel izinler belirleyebilirsiniz. Bunun için yetkinlik veya sorularınızın sağ tarafında bulunan kaynak isimlerine tıklayıp sorularınızı o kaynaktan muaf edebilirsiniz. Örneğin; aşağıdaki yetkinlik formunda 1. Soru Eşdeğer kaynağı için muaf edilmiştir. Diğer kaynaklar için tüm sorular açıktır.

Yetkinlik İzin Özelliği

Zorunlu Yanıt Sayıları

Yetkinlik formunuzda bulunan sorularınıza verilen cevaplar için “Fikrim Yok” cevabının dışında kaç kez cevap verilebileceğini belirleyebilirsiniz. Bunun için yetkinlik formunuzdan Ayarlar > Tüm Seçenek Ayarları’ na tıklayın.

Örneğin; aşağıdaki ayarlarda yetkinliklerinizin Toplam Soru sayısını görebilir hemen sağ tarafında bulunan Zorunlu Soru sayısına “Fikrim Yok” cevabı dışında kaç cevap isteyeceğinizi belirleyebilirsiniz. Bu örnekte Problem Çözme Becerileri yetkinliğinde toplamda 3 soru için en az 2 sorunun Fikrim Yok cevabı dışında bir cevap verilmesi gerekmektedir. 

Zorunlu Yanıt Sayıları

Değerlendirici formunu çözdüğü sırada eğer belirlenenden fazla Fikrim Yok cevabı verdiyse aşağıdaki uyarı çıkmaktadır.

Zorunlu Fikrim Yok

Sizler yeni özelliklerimizi incelerken, bizler işlerinizi kolaylaştıracak özellikler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Soru ve istekleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiler,

Pusula360 Ekibi

 

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET