Strese Girecek Bir Şey Yok!

Strese Girecek Bir Şey Yok!

Stres, stres, stres! Hayatımızın akışını değiştiren ve bizi çekilmez bir insan haline getiren stres aslında yaşamış olduğumuz sıkıntılara, üzüntülere, bizi zorlayan durumlara karşı verdiğimiz tepkidir. Stres iki yönlü olarak ortaya çıkar. Bunun biri fizyolojik diğeri ise psikolojiktir. Stres yaşadığımız alanlar aile ortamı, okul ya da hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan iş ortamı olabilir. Ancak günümüzde en büyük stres ortamı iş hayatında kendini gösterir. Çalışanların sorunları, yetişmesi gereken işler şunlar bunlar derken sizde stresi doruklarda yaşıyorsanız sakin olun. Arkanıza yaslanın, strese girecek bir şey yok!

 

Herkes Kapısının Önünü Süpürsün!

İş hayatınızdaki stresi önlemek için ister yönetici olun isterseniz çalışan olun mutlaka üzerinize düşen görevleri yerine getirin. Bir kişinin işindeki aksaklık birkaç kişinin stres yaşamasına neden olduğu gibi müşteri konumunda bulunan kişilerinde stres yaşamasına neden olacaktır. Bunu yaşamamak adına kapınızın önünü süpürün yeter.

 

Bugünün İşini Yarına Bırakmayın!

İş hayatında en büyük problemler biriken işlerden dolayı meydana gelir. Eğer ertesi gün büyük iş yığınları ile karşılaşmamak ve daha rahat bir çalışma ortamı bulmak istiyorsanız mutlaka işlerinizi zamanında bitirin.

İlginizi çekebilir; Erteleme Sorunuyla Başa Çıkmak için 7 İpucu

 

Kendinize Bakın!

İş hayatındaki streslerin büyük bir kısmı çalışanların kendilerine gereken özeni göstermemesinden kaynaklanır. Uykusuna dikkat etmeyen bir çalışan iş ortamında uyuya kalacaktır ya da çalışırken zorlanacaktır. Kış aylarında kendine bakmayan bir çalışan ise nezle olup bütün çalışanlarınıza bulaştırarak verimsiz çalışmalara neden olacak bir ortam oluşturabilir. Bu nedenle hem kendinize hem de çalışanlarınıza dikkat etmelisiniz.

 

Motivasyonunuzu Tam Tutun!

Psikolojik anlamda stresin etkilerini ortadan kaldıracak en önemli yöntem motivasyondur. Eğer kendinizi doğru şekilde motive ederseniz bir süre sonra iş hayatınızda stres yaratan durumlar ortadan kalkacaktır. Çalışanlarınızı motive etmeniz ise verilen işlerin bir yük değil bir zevk haline gelmesini sağlayacaktır.

 

Size Zor Gelen Konularda Yardım İsteyin!

İş hayatında bazı işleri yapmak kolay değildir. Hatta bazen keşke bu işi başkası yapsa diye düşünüldüğü olabilir. Bu durumun verdiği stresten kurtulmak amacıyla yapmak istemediğiniz işlerde başkalarından yardım isteyebilirsiniz. Sizin zevk almadığınız ancak başka birinin severek yapacağı bu işin yerine sizde bu arkadaşınıza bir işinde yardım ederek ödeşebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET