Değişime Ne Kadar Açıksınız?

Değişime Ne Kadar Açıksınız?

Çevrenizde hiçbir şey aynısı gibi kalmıyor, gelişen ve değişen Dünya’ya her zaman ayak uydurmaya çalışıyoruz. Peki, kendinizi ne kadar değiştirebiliyorsunuz? Sadece çevrenizin etkisiyle mi değişime uğrayanlardansınız yoksa kendi isteğinizle bir şeyleri değiştirmek isteyenlerden misiniz?

Değişim açıklık, günümüzde kaçınılmaz ve olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Kişinin her zaman yaptığı rutin işlerden vazgeçmesi veya azaltması, yeni beceriler, işler, hobiler edinmesi, sınırlarını zorlaması, risk almaktan kaçınmaması değişime açık olmanın önemli kanıtıdır.

Maceradan korkmayan ve yeni işlere atılım yapmaktan çekinmeyen girişimciler başarılı olmaya daha yakındır. Hayatın getirilerine karşı değişmekten kaçmayan ve değişime açık olan bireyler; değişim rüzgârlarında yelkenlerini ustalıkla kullanır ve haklı başarılarının zaferlerini tadabilirler. 

Yeni yemekler yapmak, yeni yerler gezip görmek, ev içerisinde her zaman oturulan koltuk yerine bir başka koltuğa oturmak, dişinizi fırçaladığınız elinizi değiştirmek, şirketinize farklı yollardan gitmek küçük şeyler gözükse de, farklılık yaratmanın, farklı düşünmenin yollarını açan davranışlardır. Çünkü beyniniz gittikçe değişime ve fark yaratmaya odaklanacaktır.

Günümüz şartlarına uygun olarak işletilen bir mağaza ile hiçbir değişime uğramadan işletilen mağazanın karlılık oranında uçurum vardır, piyasada tutunmak için kendini sürekli değiştiren işletmeler, insanlar tarafından daha çok tercih edilmekte ve rekabet ortamına daima adapte olmaktadır. Elbette; geçmişteki deneyimlerin zenginliğini de katarak bir adım daha öne çıkmanın yolları aranmalı ve unutulmamalıdır ki; nefes aldığımız her an değişmeye ve gelişmeye ihtiyaç duyarız.

İnsanlar hiçbir zaman için olayları akışına bırakmamalı, boşvermişlik edasıyla hareket edilmemeli, olay ve durumlar karşısında yeni fikirler üretmeli ve tepkisiz kalmamalıdır. Çünkü boşvermişlik hiçbir zaman fayda sağlamaz. En büyük hazine değişime açık olmaktır. Değişime ne kadar önem verilirse o kadar yenilik kazanılır. Bütün bu değişim unsurları ise bireyleri daha başarılı yapar ve varolan başarıyı yükseltir. Değişime açık ve yenilikleri takip eden insanlar daima başarılıdır.

Yeniliklere ve değişimlere hiçbir zaman uzak kalınmamalı ve insan yaşamının her döneminde kendini geliştirmelidir.

İlginizi çekebilir; İş Hayatında Edinmeniz Gereken 14 Yetenek

Yaptığımız şeyler kadar yapmadıklarımızdan da gurur duyuyorum. Yenilik, bin şeye hayır demektir. ~ Steve Jobs

 

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET