360 Derece Performans Değerlendirme Nedir?

360 Derece Performans Değerlendirme Nedir?

360 Derece Performans Değerlendirme, çalışan değerlendirmesinin yöneticileri, astları, ekip arkadaşları, iç-dış müşterileri, kendisi gibi kaynaklardan veriler toplaması ile oluşmaktadır.

 

Performans Değerlendirme Yöntemleri

Pusula360, performans değerlendirme yöntemleri olan Yetkinlik ve Hedef değerlendirme yöntemlerini desteklemektedir. 90, 180, 270 ve 360 derece performans değerlendirme modelleri ile çok kaynaklı değerlendirmeye de olanak tanır.

 

Yetkinlik Değerlendirme

Yetkinlikler; Temel, Teknik ve Yönetsel olmak üzere üç ana başlık altında toplanır ve davranış göstergeleri ile ölçümlenir. Pusula360’a yetkinlik formlarınızı kolayca ekleyebildiğiniz bir yapıya sahip olmakla beraber, onlarca yetkinlik ve yüzlerce davranış göstergesinden oluşan ücretsiz değerlendirme formlarına sahiptir.

Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme

 

Hedef Değerlendirme

Hedef Değerlendirme, şirketinizin hedefleri doğrultusunda, çalışanlarınızın iş hedeflerini ve kişisel hedeflerini belirlenerek değerlendirilmesidir. Pusula360 ile çalışanlarınızın hedeflerini oluşturarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Hedef Bazlı Performans Değerlendirme

 

Değerlendirme Modelleri

90, 180, 270, 360 derece performans değerlendirme modelleriyle çok kaynaklı değerlendirme sağlanır. Her değerlendirme modeli için kaynaklara farklı ağırlık yüzdeleri verilebilir. Aşağıda örnek modeller ve yüzdelerinde olduğu gibi. Organizasyon yapısına bağlı olarak bir değerlendirmede bu modellerden biri veya birkaçı kullanılır.

 

360 derece performans değerlendirme nedir?

 

Pusula360; performans değerlendirme süreçlerinizi kolaylaştırmak için hayata geçen yeni nesil performans değerlendirme sistemidir. Sistemimizi kullanan İnsan Kaynakları uzmanlarından aldığımız geribildirimlerde süreçleri %75’e varan oranlarda kısalttığımız tespit edilmiştir.

 

Pusula360’ı ücretsiz denemek için tıklayın

İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

  • PAYLAŞ

ÜCRETSİZ DENEYİN!

Pusula360’a şimdi üye olun, 3 hediye kredinizle kullanmaya hemen başlayın.

HEMEN ÜCRETSİZ DENEYİN