Röportaj: Salute Sağlık Hizmetleri

Röportaj: Salute Sağlık Hizmetleri

Salute İnsan Kaynakları departmanından, Seçil Yılmaz ve Yağmur Boyar ile röportaj gerçekleştirdik. 

 

Bize kısaca şirketinizden bahsedebilir misiniz? 

Biz bünyesinde 5 Fransız Dermokozmetik firması, 3 Türk Danışmanlık firması bulunduran bir grup şirketiyiz. Bünyemizdeki Fransız dermokozmetik markalarının Türkiye’deki satış pazarlama faaliyetlerini yönetirken, Türk şirketler aracılığı ile bu firmalara İK, Mali İşler, İdari İşler, Satış Operasyon, Teknik alt yapı hizmetleri gibi alanlarda stratejik ortaklık yapıyoruz.

 

Pusula360’ı kullanmadan önceki sıkıntılarınız nelerdi? Pusula360’dan önce performans değerlendirme süreçlerini nasıl yönetiyordunuz?

Pusula360’ı kullanmadan önce yapılandırılmış bir performans sistemimiz mevcut değildi. Ölçümler yapılıyordu fakat 90 derece ve daha çok hedef- realizasyon odaklı idi.

 

Pusula360 ile nasıl tanıştınız? Pusula360’ı kullanmaya nasıl karar verdiniz?

Pusula360 ile profesyonel bir performans yönetim sistemi kurma kararı aldığımızda internet araştırmalarımız sonucunda tanıştık. Kullanmaya ise Pusula360 ile yaptığımız ön görüşme sonucunda karar verdik.

 

Pusula360 size ne gibi avantajlar sağladı?

360 derece bir ölçüm olması sebebi ile çalışanlarda adil bir değerlendirme yapılacağı algısını başarı ile yarattı ve tam katılımı sağladı.

Sadece yetkinlik bazlı ya da sadece hedef bazlı performans ölçümleri tek başına yeterli olmuyor hiçbir zaman, Pusula 360 kolaylıkla bize hem yetkinlik hem de hedef ölçümü yapmamızı sağladı.

Her şeyden önemlisi çok kullanıcı dostu bir yazılım. Sadece telefon aracılığı ile aldığımız teknik destek bile 200 kişi için ölçüm yapacak sistemi anlamamızı ve kurmamızı sağladı.

 

Bulut bilişim size ne gibi avantajlar sağladı?

Düşük yazılım maliyeti, sisteme erişim kolaylığı ve anında gerçekleşebilen güncellemeler Bulut bilişimin bize sağladığı en büyük avantajların başında geliyor.

 

Seçil YILMAZ

İnsan Kaynakları Müdürü

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET