Röportaj: Satış Terzisi

Röportaj: Satış Terzisi

Satış Terzisi Kurucusu Alper Bora ile röportaj gerçekleştirdik.

1. Bize kısaca şirketinizden/kendinizden bahsedebilir misiniz?

Satış Terzisi’nin kurucusuyum. Satış eğitmeni ve aynı zamanda profesyonel Erickson koçuyum. 10 yılı aşkın süre çeşitli sektörlerde ve satışın farklı kademelerinde görev aldım. Bu deneyimimi de 2015 yılından bu yana Satış Terzisi çatısı altında satış eğitimleri, koçluk ve mentorluk hizmetleriyle iş ortaklarımıza aktarıyorum. Satış Terzisi’nde müşterilerimizin işine ve ekiplerine özel olarak tasarladığımız satış eğitimlerini koçluk ve mentorlukla destekliyoruz. Bir nevi terzi işi hizmet sunuyoruz, aynı kalitede ve özelleştirilmiş hizmetler. Nasıl ki size özel dikilen bir elbiseyi giydiğinizde kendinizi özgüvenli, rahat ve bir o kadar da şık hissedersiniz, katılımcıların da eğitimlerimizden aynı hislerle ayrılmasını hedefliyoruz. Bu da Satış Terzisi’nin alametifarikası.

2. Satış Uzmanları/ danışmanlar hangi yetkinliklere sahip olmalılar.

Profesyonel hayatımda edindiğim deneyimlere göre satış çalışanları için en önemli yetkinlik kişinin kendi güçlü özelliklerinin farkında olmasıdır. Satış alanında kaç farklı iyi satışçı veya kaç farklı müşteri olabileceğini siz hayal edin. Herkesin aynı tarz ile satış yapması mümkün değil. Önemli olan satış danışmanının veya satış ekibinin güçlü olduğu alanda kalmasını sağlamak. Örneğin, insan ilişkileri kuvvetli olan bir çalışanın masa başında değil bu yetkinliği ile fark yaratacak pozisyonlarda görevlendirilmesi gerekir. Bu kapsamda, Satış Terzisi’nde teorik eğitimleri, birebir çalışmalarla destekliyoruz ve kişinin güçlü özelliklerine yöneliyoruz. Aynı zamanda ekip içerisinde farklı yetkinlikleri bir araya getiren ve çeşitli satış teknikleriyle birbirini tamamlayan yüksek performanslı bir takım oluşturuyoruz.

3. Pusula360 size ne gibi avantajlar sağladı?

Gerek Genel Müdürlerin, gerek insan kaynakları yöneticilerinin veya satış yöneticilerinin eğitimlerimizden önce sorduğu ilk soru; Peki bize nasıl bir fayda sağlayacak olurdu? Pusula 360, Satış Terzisi olarak verdiğimiz hizmetlerle nasıl bir değer yarattığımızı somut olarak ortaya koymamızı sağladı. Nihayetinde ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz, yöneticileri de ikna edemezsiniz. Pusula 360 işbirliğinde sunduğumuz ölçme ve değerlendirme hizmeti, müşterilerimizin eğitim sonuçlarından elde ettikleri faydayı net bir şekilde ortaya koyuyor ve gelişim alanlarına ışık tutuyor. Pusula 360 ile eğitim öncesinde tarafsız bir değerlendirme yapıp, eğitim sonrasında ürettiğimiz sonuçları yine tarafsız ve net olarak değerlendirebiliyoruz. Satışlardaki artış birçok unsura bağlı olabilir, ancak Pusula 360 ile yaptığımız işbirliği eğitim sonuçlarını diğer unsurlardan arındırılmış bir şekilde görmemize imkan sağlıyor.

Alper Bora

Satış Terzisi Kurucusu

www.satisterzisi.com

İlginizi Çekebilecek Bloglar

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Performans değerlendirme süreçlerinizi 3 adımda kolayca oluşturun ve yönetin

HEMEN DEMO TALEP ET